Mide botoksu nedir?
Mide botoksu, mideye botilinum toksinin (botox) maddesinin sedasyon altında endoskopi yöntemi ile enjekte edilmesi işlemidir. Ayrıntılı bilgi için: Mide Botoksu Nedir?

Mide botoksunun amacı nedir?
Midenin iştahını ve açlığını etkileyen sinirleri ve kasları geçici olarak etkisiz hale getirmeyi amaçlar. Etkisiz hale gelen mide kasları sayesinde kişinin tokluk hissinin süresi artar.

Kimler mide botoksu için uygundur?
Vücut Kitle İndeksi 40’ın altında olan, ameliyat olmadan kilo vermek isteyen kişiler Mide Botoksu uygulaması yaptırabilir. Ayrıntılı bilgi için: Kimler Mide Botoksu Yaptırabilir?

Mide botoksunun yan etkileri nelerdir?
Botoks maddesinin bilinen bir tehlikeli yan etkisi yoktur. Kas hastalıkları olan kişilere, botoksa alerjik reaksiyon gösterebilecek kişilere mide botoksu uygulanmamaktadır. Gastrit, ülser gibi hastalığı olan kişilerde bu hastalıkların tedavisinden sonra mide botoksu yapılabilir.

Mide botoksunun avantajları nelerdir?
Ameliyatsız olması, çok kısa sürede uygulanması, günlük yaşama hemen dönülebilmesi mide botoksunun başlıca avantajlarıdır. Ayrıntılı bilgi için: Mide Botoksunun Avantajları

Mide botoksunun verdiği bir garanti var mıdır?
Hiç bir zayıflama yönteminin garantisi yoktur. Mide botoksu kişinin iştahını azaltmayı amaçlayan bir uygulamadır. Uygulama sonrası düzenli bir diyet programına girilmezse kişinin kilo vermesi beklenemez.

Mide balonundan farkı nedir?
Mide botoksu ile mide balonu uygulamalarının amaçları aynıdır, tokluk süresini uzatarak kişinin diyet yapmasını kolaylaştırarak kilo vermesini sağlamak.

Mide balonun mide botoksuna göre bazı dezavantajları vardır: Ara sıra bulantı yapması, hacim ayarlaması gerektiğinde ve balonun çıkarılması gerektiğinde tekrar endoskopi yapılması. Ayrıntılı bilgi için: Mide Botoksu ile Mide Balonu Arasındaki Farklar

Open chat
1
Mide botoksu için uygun musunuz?
👇 3 dakika içinde öğrenin.